Noc Świętego Mikołaja (2000)

Przewrotna historia o dwóch kryminalistach, którzy wydostają się z więzienia na jednodniową przepustkę, by spełnić dobry uczynek: w przebraniu Św. Mikołaja i Anioła wręczyć prezenty dzieciom z Domu Dziecka. Jednak tak naprawdę mają na wolności do załatwienia zupełnie coś innego: jeden z nich chce wywrzeć zemstę na niewiernej kochance... Bohaterowie wplątują się w ciąg zabawnych przygód, które coraz bardziej oddalają ich od spełnienia powierzonej misji. W końcu jednak, pod wpływem świątecznego nastroju, górę bierze poczucie obowiązku. Wbrew wszelkim przeciwnościom Owca i Fedor postanawiają doręczyć upragnione podarki - i dopinają swego. Zabawna, nostalgiczna opowieść o tym, jak nawet w najbardziej zatwardziałych sercach rodzą się ludzkie uczucia.
Jędruś, góral z Podhala, odsiaduje wyrok. Za namową więziennego kapelana w przebraniu Świętego Mikołaja ma wręczyć zabawki dzieciom z Domu Dziecka, który wcześniej remontował.
Dołącza do niego Lucjan, kolega z celi. Wraz z kapelanem mają odebrać z supermarketu prezenty przygotowane przez sponsora. Lucjan wykorzystuje okazję, aby odwiedzić narzeczoną, szefową agencji towarzyskiej. Pod supermarket docierają spóźnieni. Mają szczęście, odjeżdżający z prezentami ksiądz zatrzymuje się na ich widok. Już pod Domem Dziecka okazuje się, że zamiast zabawek sponsor przekazał zestawy dla dorosłych, w których znajdują się golarka, prezerwatywa... Postanawiają wrócić. Supermarket jest już zamknięty, ale Lucjan z Jędrusiem nie rezygnują ze zdobycia zabawek. Włamują się, mimo protestów kapelana, i zabierają zdobycz z regału. Do sierocińca docierają, gdy dzieci już śpią. Tylko mały Marianek czuwa i w przebierańcu roznoszącym podarki rozpoznaje znajomego robotnika. Rzuca mu się na szyję i po krótkiej rozmowie pełen ufności zasypia w jego ramionach. Tymczasem z oddali słychać nadjeżdżające radiowozy...

Film z cyklu "Święta polskie" nawiązujący do święta tzw. Mikołajek.„Święta polskie” – POZOSTAŁE FILMY W TYM CYKLU


Produkcja: 2000
Premiera TV: 6 grudzień 2000

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Lucjan Fedor
Jędruś Groniec
ksiądz
pani Elżbieta
Iza Supeł, narzeczona Lucjana
Aneta
Mariola
wychowawczyni
Marianek
Niuniek
Patyk
dyrektor hipermarketu
strażnik
strażnik
nocny ochroniarz hipermarketu
sekretarka dyrektora hipermarketu
ochroniarz w hipermarkecie
matka
Marchewa
Mikołaj
Piotruś
gitarzystka
więzień; nie występuje w napisach
kasjerka w hipermarkecie; nie występuje w napisach
i inni.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


03.170116

(POL) polski,
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz